Hej Hej tu 3 el kej !!!

Witamy wszystkich uczestników 16 edycji 3LK !!!

Czas przedstawić zasady rywalizacji i poinstruować wszystkie zgromadzone zespoły o co gramy i na jakich zasadach. Postaramy się również przybliżyć odpowiedzi na różne pytania, które mogą Was nurtować przez nieobecność na spotkaniu kapitanów

Pierwszą wskazówką są reprezentanci w grupie : „Kapitanowie 3LK” – czyli chcielibyśmy, żeby 2 reprezentantów każdego zespołu znalazło się w tej grupie. Poniżej w komentarzach prosimy o sugestię, kogo chcecie dodać, albo napiszcie do Komisarza w prywatnej wiadomości kto to ma być. Grupa ta ułatwia komunikację i dzięki niej, wyskakują Wam powiadomienia o nowym terminarzu lub o jego aktualizacji.
Wszystkie zmiany w terminarzu, prośby i pytania prosimy kierować tylko i wyłącznie na naszego ligowego maila (liga3lk@gmail.com). W innym wypadku nie zostaną uwzględnione.

Druga bardzo ważna i miła dla nas sprawa to dalsza współpraca z naszym głównym partnerem technicznym, czyli Sklepem Koszykarza. Każdy uczestnik 3LK posiada zniżką 15%. O szczegółach poinformowani będą kapitanowie drużyn.

Kolejnym miłym akcentem dla uczestników 3LK jest współpraca z dwoma klubami mającymi swoje drużyny na poziomie ekstraklasowym, czyli Sunreef Politechnika Gdańska i Arka Gdynia.
W przypadku Sunreef Politechniki Gdańskiej serdecznie zapraszamy na mecze, wstęp na mecze jest bezpłatny.
Na Arkę Gdynia koszykarską, będziemy mieć dla Was bilety na mecze za uzyskanie tytułu MVP spotkania !!!

Możemy również oficjalnie zamknąć zapisy do 16.edycji, a poniżej przestawiamy Wam listę, kto gdzie i jak wygląda system rozgrywek w poszczególnych ligach !!!

Finał i mecz o 3 miejsce – jeden mecz
Zespoły które do Playoffs nie awansują grają grupę o utrzymanie – 5 meczów.

– finał i mecz o 3 miejsce – jeden mecz
– zespoły które do Playoffs nie awansują grają grupę o utrzymanie – 5 meczów.

Finał i mecz o 3 miejsce i półfinały – jeden mecz
Zespoły z miejsc 5-8, które do Playoffs nie awansują grają Playouty. Każda runda – 1 mecz
Zespoły z miejsc 9 – automatycznie spadają do 4 ligi, ale grają jeszcze ze sobą pojedynek do 2 zwycięstw.

11. Straszaki

Grupa zajmuje większą część sezonu, a więc na koniec mamy Final Four, czyli 4 najlepsze teamy sezonu zasadniczego zagrają do 1 zwycięstwa systemem 1-4, 2-3.
Do 3 Ligi awansują 2 zespoły, które zagrają ze sobą w finale.
Ekipy z pozostałych lokat rozegrają ze sobą mecz o miejsce.

Kolejna ważna dla Was podpowiedź to skrócony regulamin meczu Trójmiejskiej Ligi Koszykówki

• Mecz składa się z 4 części po 10 minut każda.
• Na boisku gramy systemem 5 na 5.
• Czas nie jest zatrzymywany z wyjątkiem kilku sytuacji:
– ostatnie 10 sekund 1,2,3 kwarty.
– ostatnie 2 minuty 4 kwarty jeżeli różnica punktowa wynosi mniej niż 20.
– faul techniczny, niesportowy oraz dyskwalifikujący.
– po orzeczeniu piłki przetrzymanej gdy następuje rzut sędziowski.
• Dogrywka trwa 3 minuty.
• W dogrywce każda z drużyn otrzymuje po jednym dodatkowym czasie.
• W pierwszej połowie meczu drużyny mają do dyspozycji po jednym czasie. W drugiej połowie meczu drużyny mają dwa czasy jedno minutowe oraz dodatkowy czas na przeniesienie piłki na pole ataku.
• Zmiany należy zgłaszać do stolika sędziowskiego.
• Reszta przepisów zgodna z przepisami gry w koszykówkę FIBA.

Miejsca rozgrywek Trójmiejskiej Ligi Koszykówki

– Liceum Ogólnokształcące (ul. Książąt Pomorskich 16-18 w Sopocie)

– Szkoła Podstawowa nr 52 (ul. Stefana Okrzei 6 w Gdyni)

– Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej
(Ul. Aleja Zwycięstwa 12 w Gdańsku)

Osoby zaangażowane w organizacje :

Do osób, które na pewno spotkacie na swoich meczach możemy zaliczyć:

– Komisarz Maciej Austen (Wszystkie sale rozgrywek)

– Bartosz Stańczyk (Wszystkie sale rozgrywek)

– Patryk Kanjerski (Wszystkie sale rozgrywek)

Każdy z nas posiada Międzynarodową Licencję Statystyczną FIBA. Prowadzimy obserwacje statystyczne podczas meczów Reprezentacji Narodowych, Rozgrywek Euro Cup, Ekstraklasy Kobiet i Mężczyzn, Turniejów rangi Mistrzostw Polski, Pucharów Polski itp.