Hej hej tu trzy el kej : opisy meczów Komisarza

Hej hej tu trzy el kej !!!
Czas nadrobić ostatnie wydarzenia w lidze, bo zaraz juz zapomnę co się wydarzyło. Ciężko mi się wyrobić, ale dopóki daję radę to trzeba walczyć. W ostatnim tygodniu sędziowałem 49 spotkań, co daje dobrą średnią 7 na dzień, a nie licze w tym statów na 3LK. Po poprzednim tygodniu jak sobie je policzyłem stwierdziłem, że jestem lekko nienormalny. W związku z tym czas zacząć wariować dalej i przejść do meritum sprawy. Zatrzymaliśmy się ostatnio na wtorku, a więc czas na dwa mecze wtorkowe :

Obrońcy Tytułu – Sitkiewicz Nieruchomości 58 – 45
Nowy zespół w lidze w starciu z bardzo mocnymi Obrońcami pokazał sie z dobrej strony. W składzie zespołu Sitkiewicz Nieruchomości, bo o tym zespole mowa – jest wielu grajków dobrze znanych z poprzednich sezonów 3LK. O ile sie nie mylę powrócił dominator 4 ligowy – Sylwester Łogiński. Jest tez kapitan drużyny Paweł Potakowski, który jest groźny w każdym miejscu na boisku, są też gracze inni znani i lubiani tacy jak : Michał „Mietek” Siedlar czy Heniu, Piotrek Woźniak i Dawid „Pekin” Kriger. Sa również nieobecni na pierwszym spotkaniu prawdopodobny lider teamu Maciek Komarowski i Maciek Ługin. Po koszem straszy Marek Kowalczyk. Na pewno jednak zespół ten będzie potrzebował czasu na zgranie. Juz w pierwszym meczu właśnie ten element najbardzej szwankował. Obrońcy kontrolowali przez większość spotkania wynik, ale debiutanci nie pozwolili za bardzo wytchnąć faworytom. Zadecydowało aż 18 strat. Zobaczymy co sie wydarzy dalej, ale 2 liga na pocżatek to chyba dobry pomysł Potaka. Liderem Obrońców w tym spotkaniu był rewelacyjny Karol „Classic” Gajdamowicz, kótry zaaplikował rywalom aż 29 punktów.
Staty :

Gdyńskie Niedźwiedzie – Dachy z Nieba 57 – 61
Skład Niedźwiedzi zmieniony w porównaniu do 2 Ligi. Przyszło kilku znanych dobrze zawodników takich jak : Maciek Ustarbowski, Paweł Gołdziński, Piotr Pęksyk czy nieobecny na pierwszym meczu Szymon Mochnacz. Dachy w tym samym składzie postawiły na zgranie i rozwój swojej zespołowej dobrej gry z poprzedniej edycji. W poprzedniej edycji często Dachy trzymały wynik z poptentatami ligowymi i pękały w pewnych chwilach co zawalało mecz. Tym razem start meczu nalezał do Niedźwiedzi, ale Dachy nie odpuszczały i trzymały się kilka punktów za nimi. Decydujaca okaząła się 3 kwarta w której dachy przeszły do ataku i odrobiły straty. Bardzo wazne okazało się zgranie i zespołowość, bo każdy gracz w drugiej połowie dał coś pozytwnego do wyniku. Chyba najlepszy mecz w ostatnich sezonach do tego zagrał Mariusz Zubowicz(20ptk) i Dachy utrzymały minimalną przewagę do ostatniego gwizdka.
Ps. Chłopacy wytrzymali bez Dachów…. Brawo ! Roofs from heaven jak to mówi Luka Kruczek.
Staty :

Mi to Ryba – Thomson Reuters 41 – 26
Był to niezwykle defensywny mecz w którym skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Mi to Ryba po raz kolejny pokazała, że zamierza powalczyc o najwyższe cele w 3 Lidze pewnie pokonując rywali. W Reutersie zabrakło lidera w ataku, który by ustawił grę i trafił jakiś przełomowy rzut. Jacek Chojnacki, jesteś tam jeszcze ? Cięzko wygrać spotkanie mając skuteczność na poziomie 20%. Był to jednak pierwszy mecz w sezonie, a więc nie ma co jeszcze płakać. W zwycięskim teamie na wyróżnienie zasługuje niemal bezbłędny Tomek Budzisz z evalem na poziomie 26, czyli wyższym niż cały zespół przeciwny.
Staty :

Seksowny Oddział Uderzeniowy – Grzechotniki 45 – 70
Grzechotniki po zeszłym sezonie powinny mieć teraz jeden cel : walkę o awans do 1 Ligi. Seksowny Oddział Uderzył w ten mecz w niepełnym składzie. Zabrakło dwóch braci Cichoszów co było dosyć dotkliwym ciosem. Grzechotniki postanowiły za to kontynuować mordowanie rywali zza linni 3 punktów. 10 trójek na 43% skuteczości nawet na poziom 1 Ligi to bardzo dobra skuteczność. Kiedy tylko Seksowni zaczynali gonić – Grzechotniki kąsiły najcięższym 3 punktowym jadem. Decydujaca o końcowym rezultacie okazała się 3 kwarta w której Seksowny zdobył tylko 2 punkty !!
Rewelacyjne zawody tego dnia do tego rozegrał Adam Grabarczyk – eval 43 ! i mega wszechstronne staty – 21 ptk , 17zb, 9 as , 6 prz. Brawo Adam !!!
Staty :

Koło Ergo – Los Chicos Latinos 63 – 61
Los Chicos było blisko nie zgłoszenia się do sezonu, ale ostatecznie co bardzo nas cieszy udało się chłopakom zebrać. Jak na razie będą grać bez swojego lidera, czyli Borysa Szycika, który postanowił zaleczyc swoje lekkie kontuzje i wrócić mocniejszym. Nie wiemy kiedy nalezy się go spodziewać, ale jezeli był regularnym all starem przez chyba wszystkie edycje w których grał, to aż strach pomyśleć o się stanie jak wróci głodny gry. Wracając do meczu, Los Chicos w zmienionym składzie, doszli Paweł Pinker, Tomek Portacha, Piotr Kramek i Piotr Kordalski, a więc personalnie bardzo ciekawie. Koło Ergo po pierwszej porażce z cięzkim rywalem tym razem wygrało pierwszy mecz w 1 lidze i pokazało, że nie jest ona tak straszna. Poczatek meczu jednak nalezał do podopiecznych nowego kapitana Adama Rzewuskiego. Przełom w meczu nastąpił w 3 kwarcie, kiedy to Ergo odrobiło wszystkie straty i wyszło na prowadzenie. Kiedy Ergo na 1,5 min do końca spotkania prowadziło 8 punktami – wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Ale Chicosi mają w swoich szeregach byłego MVP ligi, czyli Łukasza Zaborowskiego, który w 4 kwarcie rzucił aż 14 punktów. Było bardzo nerwowo, bo przewaga stopniała nawet do 1 punktu, ale ostatecznie Koło Ergo triumfowało prowadzone przez swoich liderów, czyli Błażeja Bujanowskiego i Łukasza Kozłowskiego.
Staty:

Kosmity – Agresywnie Zmasowani 44 – 55
Przed tym meczem oba zespoły miały czyste konto, bo wygrały swoje pierwsze mecze. Ktoś musiał tym razem przegrać i były to Kosmity, które przy szczelnej obronie rywali po prostu nie miały pomysłu na grę. Brakowało też skuteczności i agresywności, bo 4 faule przez 40 minut to trochę mało. Agresywnie Zmasowani tez nie zagrali pieknego dla oka basketu, ale szczelnie murowali swój kosz. Uderzenie z ich strony przychodziło od różnych wykonawców. W pewnych momentach nie do zatrzymania był Oskar Plener, a jak juz jego udało się pokryć to budzili sie inni. Po raz kolejny dobre zawody rozegrał również Mariusz Zubowicz. Agresywnie Zmasowani coś czujemy, że powalczą w tym sezonie o awans, a 2 zwycięstwa na starcie powinny im dodać pewności siebie.
Staty :

AirHelp – Robaki 38 – 59
Nie jest to udany start sezonu dla AirHelp, brakuje kompletu personalnego na boisku i jest juz na koncie druga dotkliwa porażka. Robaki za to w tym sezonie widać, że postanowiły powalczyć o coś więcej niz utrzymanie bytu w 3 lidze. W końcu wstrzelił się Paweł Lazer co dla mnie było oczywiste, że ten moment nadejdzie. Pod koszem dzielił i rządził Dominik Kamela, który zanotował na swoim koncie solidne double double – 17ptk, 12zb. Sam poczatek meczu bardzo ustawił wydarzenia na boisku bo Robaki ten mecz rozpoczęły od prowadzenia 14-0. Do tego każda kwarta została przez nich wygrana. AirHelp musi szybko zabrac się do roboty, bo zaraz playoffy uciekną !
Staty :

Stosunkowodobrzy – Naucze się Dwutaktu 55 – 46
Ciekawe spotkanie na poziomie 4 ligi. Mecz był cały czas na kontakcie z lekkim prowadzeniem bardziej doświadczonych Stosunkowodobrych. Widać, że liczebność się poprawiła, a z nią i atmosfera plus wykorzystanie potencjału. Pod koszami było widac największą przewagę co pokazuje statystyka zbiórek. Ogólnie mówiąc : co nie wpadało dobijali. Karol „Iron” Chajęcki przestawiał rywali jak chciał, a czujny jak ważka Jarek Migdalski po prostu wiedział gdzie piłka spadnie dzięki sporemu doświadczeniu. W 4 kwarcie Adam Nierychlewski próbował jeszcze gonić wynik trzema celnymi trójkami, ale nie wystarczyło to juz na rozpędzonych rywali, którzy odnieśli 2 zwycięstwo w tej edycji.