Opisy Komisarza! :)

Miałem nadzieję ostatnim razem, że uda mi się pisać opisy regularniej trochę, ale niestety nawarstwienie pracy nie pozwoliło mi na to i jak zwykle zakopałem się głębo pod ziemią.

Dzieje się ostatnio bardzo dużo na każdym froncie. Trochę na początek opowiem co wydarzyło się w trójmiejskim baskecie, a później przejdziemy do tego co nas dotyczy najbardziej czyli 3LK.

Zaczynamy od najwyższej półki i od kobiecej Energa Basket Ligi. Po kilkunastu latach Arka Gdynia stanęła na najniższym stopniu podium. Po porażce w półfinale z późniejszym mistrzem sezonu czyli drużyną z Polkowic rozpoczęła się batalia o 3 miejsce. Cała rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Arki 2-1 i mam wrażenie, że jest to piękny początek walki o złoto w przyszłym sezonie. Brawo dziewczyny!!!

W ekstrakasie męskiej zakończył się sezon zasadniczy i Arka Gdynia zajęła 1 miejsce i uzyskała przewagę własnego parkietu do końca rozgrywek. Playoffy juz ruszyły i Arka prowadzi już 2-1 w ćwierćfinale w starciu z Legią Warszawa. Jeżeli medale wróciły w kobiecej koszykówce to muszą i wrócić w męskiej. Zapraszamy więc do dopingu, wypada w końcu zapełnić halę na najważniejsze mecze!

W ostatniej kolejce sezonu tych samych rozgrywek utrzymanie zapewnił sobie również Trefl Sopot po bardzo nieudanym sezonie. Ostatni mecz to pewne zwyciestwo, ale gdyby bezpośredni rywal do spadku, czyli team z Krosna wygrałby swój mecz również to Trefl i tak by spadł. Skończyło się innaczej i ekipę z Sopotu mam wrażenie lekkie trzęsienie ziemi, bo ilość błędów była widoczna gołym okiem.

Tak jak wspominałem w poprzednich postach moja uwaga bardzo skupiła się na rozgrywkach 2 ligi męskiej. Jednymi z faworytów do awansu do trochę zapomnianej w naszych okolicach a bardzo ciekawej 1 Ligi, były zespoły zaprzyjaźnionej Politechniki Gdańskiej i mającej w swoich szeregach graczy związanych 3LK Decki Pelplin. Drugi z tych zespołów niestety poległ w ćwierćfinale z zespołem Politechniki Opolskiej, ale Politechnika Gdańska zgodnie z planem jest juz coraz bliżej 1 Ligi. Aktualnie Polibuda prowadzi 1-0 z ekipą z Kłodzka. Brakuje już tylko 1 zwycięstwa i Polibuda zamelduje sie w finale 2 Ligi i automatycznie zapewni sobie awans do wymarzonej wyższej ligi. Do roboty !!!

Dużo ostatnio czasu również pochłaniają nam turnieje młodziezowe, na których hurtowo robimy statystyki. Rozpoczeliśmy tydzień temu od Finału Mistrzostw Polski u18 w Gdyni i bardzo przyjemnie zakończył sie ten turniej. Pierwsze miejsce zajął zespół faworytek do złota czyli GTK Gdynia, który w swoim składzie miał aż 6 reprezentantek Polski w tym roczniku. Drugie miejsce zajęła Szkoła Gortata Politechnika Gdańska i trzeba przyznać, że to najprzyjemniejsza niespodzianka ostatnich miesięcy, bo mało kto stawiał na ten team nawet na awans do czwórki, ale dziewczyny dały z siebie wszystko i te srebrne medale powinny smakować jak złoto. Warto jeszcze dodać, że gdańszczanki prowadziły przez większość meczu finałowego, ale ostatecznie górą wyszły z tego pojedynku zawodniczki gdyńskie prowadzone przez Karolinę Wieczorek i Jelenę Skerovic. Brawa należą się również duetowi trenerskiemu Polibudy, bo to on spowodował, że w ciągu 2 lat od otwacia Szkoły Gortata w Gdańsku dziewczyny odbierały w niedzielę srebrane medale, a więc brawa dla Luba Szwecowej-Knap i Michała Kowalskiego!

W tym tygodniu ruszają w Gdańsku mistrzostwa u18 chłopaków na których też będziemy i serdecznie zapraszamy na ul.Kołobrzeską do miejskiej hali na kolejne emocje. Wystąpią w nich aż 3 trójmiejskie ekipy, czyli gospodarz – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska, Arka Gdynia i Trefl Sopot.

Tydzień później przenosimy sie do Sierakowic i tam będziemy śledzić statystycznie i dopingować w finałach u16 dziewczyn zespół UKS Bat Kartuzy!

Teraz przechodzimy już do najważniejszych rozgrywek w których opisze dzisiaj to co wydarzyło sie w ostatnich tygodniach w 2 i 3 lidze, a za 2 dni dołoże do tego opisy 1 i 4 Ligi !!!

A więc rozpoczynamy zabawę od 3 Ligi :

3 Liga Gdyńska :

Biała czy Ruda – Thomson Reuters 76 – 48

Rozbieżne cele końcowe, ale cel na ten wieczór obie druzyny miały ten sam czyli zwyciestwo. Dla Reutersa pierwsza kwarta to najlepsze otwarcie meczu w sezonie i nadzieja na lepszy wynik końcowy. Nadzieje jednak muszą być poparte regularnością i jej w tym meczu zdecydowanie zabrakło, bo po dobrej pierwszej dobrej kwarcie Reutersa obudził się rywal, którego celem są Playoffy i Biała czy Ruda z każdą minutą przyspieszała i najpierw odrobiła straty, później zaczęła odjeżdżać i dalej jechał aż do 32 punktów przewagi !!! Super zawody rozegrał Piotr Kaszuba, kótry zdobył 28 punktów i 6 razy trafił za 3 punkty!

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/3liga/15-04-2019%20%20Biala%20czy%20Ruda%20-%20Thomson%20Reuters/

Latające Słonie – DGT 96 – 65

Za wiele o tym meczu nie można napisać, bo przewaga była spora i Słonie kontrolowały przebieg przez całe spotkanie. Najbardziej aktywnym pościgowiczem był Michał Stefański, który aż 9 razy trafił za 3 tego dnia, ale jego koledzy nie dali mu wystarczającego wsparcia. W Latających Słoniach aż 37 punktów zdobył Jakub Kusina, a zabójczo skuteczny pod koszem był Krzysztof Keller.

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/3liga/19-04-2019%20%20Latajace%20Slonie%20-%20DGT/

Geoban – Mi to Ryba 48 – 60

Pierwsza połowa meczu to dobra gra Geobanu i nic nie zapowiadało tego co sie wydarzyło w 3 decydującej kwarcie. Mi to Ryba zacieśniło obronę i Geoban w całej kwarcie rzucił tylko 5 punktów. W ostatniej cześci meczu Mi to Ryba złapała wiatr w żagle i jeszcze podkręciła tempo głównie dzięki trzem celnym trójkom Łukasza Kwiatkowskiego i zdobyła cenne 2 punkty , które zapewniły im pierwsze miejsce w tabeli 3 ligi przed decydujacą fazą rozgrywek. Brawo Panowie !

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/3liga/24-04-2019%20%20Geoban%20-%20Mi%20to%20Ryba/

Biała czy Ruda – Green Team 48 – 66

Imponuje mi w tym sezonie Green Team, bo teoretycznie zmiany w składzie są tylko kosmetyczne, ale jak widac po wynikach i grze : ewolucja jest lepsza od rewolucji. Był to mecz decydujący o rozstawieniu przed Playoffs dla Green Teamu i decyzja okazała sie prosta, bo zbilansowany atak „Zielonego zespołu” tego dnia był nie do zatrzymania, a strefa coraz szczelniejsza. Czyżby w tym sezonie zespoł miał ruszyć w nieznane dotąd rejony 2 Ligi ? Biała czy Ruda bez Piotrka Kaszuby to jak Biała bez kieliszków albo Ruda bez Coli.

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/3liga/26-04-2019%20%20Biala%20czy%20Ruda%20-%20Green%20Team/

Latające Słonie – Biała czy Ruda 48 – 59

Bezpośredni pojedynek decydujący o awansie do Playoffs, czyli walka o wszystko. Mecz bardzo zacięty w którym prowadzenie zminiało sie 9 razy, ale decydująca w tym starciu okazała się 4 kwarta wysoko wygrana przez Białą czy Rudą. W kluczowej kwarcie nie mylił się Piotr Kaszuba, a jego koledzy chetnie po przechwytach biegali do kontry czym dobili rywali. W końcówce meczu Jakub Kusina trafił 3 razy z rzędu za 3, ale to już nie wystarczyło na zespołowo grających rywali i Biała czy ruda awansowała do Playoffs !!!

Staty:

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/3liga/29-04-2019%20%20Latajace%20Slonie%20-%20Biala%20czy%20Ruda/

 

Sytuacja w tabeli 3 Ligi gdyńskiej :

Znamy juz pełne rozstawienie po stronie gdyńskiej, ale czekamy jeszcze na rywali z gdańskiej grupy :

1.Mi to Ryba – 5-1 – wygrany bezpośredni pojedynek z Green Teamem

2.Green team 5-1

3.Geoban 4-2 – jednopunktowe zwyciestwo w bezpośrednim starciu z Białą czy Rudą

4.Biała czy Ruda 4-2

5.Latające Słonie 2-4

6. DGT 1-5

7.Thomson Reuters 0-6

3 Liga Gdańska :

Basket Team – Robaki 78 – 56

Kolejne zwyciestwo Basket Teamu do kótrego podchodzę juz spokojniej niż na początku sezonu. Az strach pomyśleć co by sie działo w 4 lidze gdyby chłopacy zaczęli swoja przygode od samego dołu. Druzyna z Tczewskiego Talku tym razem zagrała bardziej zbilansowany mecz i kazdy z 8 graczy zdobył punkty. Co wiecej aż 5 graczy przegroczyło granicę 10 punktów! Robaki próbowały do końca 3 kwarty gonić wynik, ale tempo narzucone przez aktualnych liderów 3 Ligi było za duże. Tym razem Maciek Wojciechowski skoncentrował sie na podawaniu kolegom i był bliski double double – 13ptk i 9as.

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/3liga/12-04-2019%20%20Basket%20Team%20-%20Robaki/

 

Basket Team – Airhelp 72 – 39

Mecz dwóch debiutantów w 3LK, kótrzy walcza jednak na odmiennych biegunach tabeli 3 Ligi. Basket Team bezdyskusyjnie odniósł kolejne zwyciestwo. Tym razem najlepszym strzelcem zespołu okazała się Monika Buczak! Jedyna kobieta w 3LK i jak widać zaskakująco regularna. W każdym meczu zdobyła dotychczas 10 ptk i w kazdym miała skuteczność w rzutach za 3 w okolichach 50% To nie jest przypadek Panowie. Lider tabeli po raz kolejny pokazał zbilansowany atak, z 9 graczy którzy wyszli na parkiet każdy zdobył punkty. Airhelp powalczy w tym sezonie o utrzymanie. Moim zdaniem czasami lepiej zacząć od samego dołu czyli od 4 ligi i zbudowac atmosferę niż na dzien dobry natrafić na ciężkie przeszkody bez wspólnego ogrania.

Staty:

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/3liga/14-04-2019%20%20AirHelp%20-%20Basket%20Team/

 

Hetero Hydra i Smerfy – GetResponse Monsters 121 – 22

Hetero Hydra i Smerfy – Airhelp 112 – 34

Postanowiłem oba mecze opisać razem, bo sa one bardzo podobne i wydarzyły sie w nich rzeczy nie spotykane w historii 3LK. Dotychczas rozegraliśmy w 3LK około 5000 spotkań i nigdy aż do tego momentu nikt nie uzyskał Quater double i tu nagle dwa takie niesamowite wyczyny kolejka po kolejce i do tego w tym samym zespole. Dużo już o tym wydarzeniu pisalismy na FB i dalej jesteśmy pod duzym wrażeniem tego wyczynu. GetResponse moze się cieszyć chyba tylko z tego, że mecz nie zakończył się przewagą 100 punktów, a Airhelp, że zakończył mecz z dodatnim evalem. O przebiegu pisać w zwiazku z tym nie ma po co. Teraz Hetero Hydra zawiesiła sobie poprzeczkę bardzo wysoko i każdy inny wynik niz awans do 2 Ligi bedzie porażką. Liderzy już zostali wyklarowani,ale kazdy gracz wykonuje dobrą robotę.

Oto łączna linijka statystyczna dwóch bohaterów, czyli duetu Kamil Korzec – Tomasz Barganowski :

– 112 punktów! 
– 43 zbiórki!
– 38 asyst! 
– 31 przechwytów! 
– 8 bloków! 

WOW !!!

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/3liga/14-04-2019%20%20GetResponse%20Monsters%20-%20Hetero%20Hydra%20i%20Smerfy/GetResponse%20Monsters%20-%20Hetero%20Hydra%20i%20Smerfy%20%20PELNE%20PL.html

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/3liga/16-04-2019%20%20Hetero%20Hydra%20i%20Smerfy%20-%20AirHelp/

 

Basket Team – GetResponse Monsters 65 – 45

Postawienie kropki na koniec sezonu zasadniczego i przypieczetowanie pierwszego miejsca przed Playoffs stało sie faktem. Sam jestem ciekaw co wydarzy sie dalej. Basket Team pewnie wygrał ten mecz, ale trzeba przyznać, że GetResponse zagrało lepeij niz wczesniej co daje nadzieję na lepsze jutro w meczach o utrzymanie. Liderem w zwycieskim teamie był jeden z kandydatów do MVP czyli Maciek Wojciechowski. Oczywiście żeby zdobyć MVP trzeba jeszcze awansować, ale patrzac na to co sie wydarzyło w rundzie zasadniczej Basket Team jest jednym z faworytów do końcowego Triumfu.

Staty:

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/3liga/19-04-2019%20%20Basket%20Team%20-%20GetResponse%20Monsters/

Bolki Śmiałe – Robaki 58 – 49

Bardzo ważny mecz dwóch kandydatów na ostatnie miejsce w Playoffach. Bolki wytrzymały lepiej presję i wygrały to starcie. Liderem Bolków był dobrze nam znany Bartek Liptak, dla którego debiut w nowym zespole wypadł bardzo okazale – 31eval – 24 ptk, 8as !!! Do tego 15 z 24 punktów Bartek zdobył w 4 kwarcie. Cokolwiek sie dalej stanie to Robaki juz nie poprawią swojego bilansu, a Bolki mają też wygrany bezpośredni pojedynek, a więc znamy dzięki temu spotkaniu komplet drużyn grających o awans jest juz znany.

 

Sytuacja w 3Lidze Gdańskiej :

1.Basket Team 6-0 – pewne pierwsze miejsce i znany rywal w ćwierćfinale : Biała czy Ruda

2-3 Hetero Hydra 4-1 – Orły 3-1– bezpośredni pojedynek juz w czwartek zadecyduje o kolejności.

4.Bolki Śmiałe 2-2– jest jeszcze szansa nawet na 2 miejsce, ale przed nimi jeszcze 2 mecze z Orłami i Airhelpem. Musza wygrać oba i liczyc na korzystne rozwiązanie meczu Hetero-Orły

5.Robaki 2-4

6. Airhelp 1-4

7.GetResponse Monsters 0-6

 

Przechodzimy teraz do 2 Ligi w której rozegraliśmy aż 14 spotkań sezonu zasadniczego i zostały już tylko 2 mecze do końca sezonu regularnego. Jeden bardzo ważny i jeden treningowy, bo wynik w nim nic nie zmieni w tabeli.

Zacznijmy więc od grupy już rozstrzygniętej, czyli :

2 Liga Gdyńska :

 

TOS Gdynia – Kosmity

Tos to drużyna, która całkiem nieźle radziła sobie w 1 Lidze, ale potrzebowała po ostatnim sezonie odświeżenia i postanowiła odbudować się w 2 Lidze. Odbudowa nie wpłynęła jak na razie najlepiej na zespół, bo jak dla nas jak któś spada lige niżej to raczej jest jednym z kandydatów do ponownego awansu. W Tosie jednak wyraźnie widac kłopoty kadrowe i frekwencja nie dopisywała na starcie sezonu i meczz Kosmitami był swojego rodzaju ostatnią deską ratunkową do włącznia sie do walki o Playoffs i uratowania sezonu. Mobilizacja podziałała bardzo dobrze i pokazała, że jeżeli Tos dostanie sie do Playoffs to bedzie groźny dla przeciwników nawet z najwyższych miejsc w grupie gdyńskiej. Na temat samego meczu napisze niewiele, bo Tos dosłownie zdemolował rywali wygrywając każdą z kwart. Najlepszym strzelcem zespołu był tego dnia Tomek Narkiewicz. Co do Kosmitów, to pomimo ostatnich wzmocnień zespół wyraźnie nie ma chemii, ale na pewno nie brakuje im mozliwości indywidualnych. Moze warto sie spotkjać na jakiejś salce kilka razy? Personalnie zespół jest gotowy do podjęcia rękawicy nawet z liderami tabeli, ale to jak na razie tylko pobożne życzenia.

Staty :

 

NB Bench – Sitkiewicz Nieruchomości 64 – 48

Personalnie nie wypowiem sie na temat NB Bench, bo skład tego zespołu przechodzi prawdziwą rewolucję w czasie sezonu. Nigdy nie wiadomo, kto danego dnia na meczu się pojawi i nigdy nie wiadomo na co się ma przygotować rywal. Powiem tylko od strony organizatorskiej, że jeżeli zauważycie, że rywal ma za duzo graczy z wyższej ligi(moze mieć 4 takich graczy) to przed meczem po prostu zgłoście to do stolika zawodów i na pewno ukrócimy ten proceder. Jednak po meczu już za wiele nie możemy zrobić, a więc polecam śledzić ten wątek i jeżeli nie jestescie czegoś pewni to weryfikujcie skład rywali przy pomocy naszych statystyków, a pretensje rywali nieczysto grających na pewno nie wpłyna na naszą decyzję o niedopuszczeniu kogoś do gry. Przechodząc do samego meczu to NB Bench od początku meczu narzucił swój styl szybkiej gry i kontrolował spotkanie od poczatku do końca za sprawą dobrze grającego tercetu Rafał Debicki – Maciek Dalak – Dominik Gawroński. W szeregach Sitkiewicza rewelacyjne zawody rozgrywał Maciek Komarowski, który tego dnia był prawie bezbłędny – 27ptk – 5/6 za 2 , 4/5 za 3 i 5/5 za1 ! Maciek nie uzyskał jednak tego dnia oidpowiedniego wsparcia od kolegów i w pojedynkę ciężko mu było stawić czoła silnym tego dnia NB Bench.

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/12-04-2019%20%20Sitkiewicz%20Nieruchomosci%20-%20NB%20Bench/

 

Grzechotniki – Narodowy Fundusz Zdrowia 54 – 67

Bardzo ciekawe spotkanie, które może powtórzyć się później w Playoffs. Oba zespoły wypracowały swoje style gry w basket i oba sa bardzo skuteczne. Końcowy wynik nie odzwierciedla zacietości meczu. Przez 3 kwarty mogliśmy zaobserwować bardzo wyrównane widowisko, które jako troche mnie jednak zaskakiwało. Dotychczas główną bronią Grzechotników były ukąszenia najbardziej dotkliwe zza linii 3 punktów, ale lekarze z NFZ postawili właściwą diagnozę i odpowiedzieli trójkami ze swojej strony i skupili swoją obronę troche wyżej niz zazwyczaj. Grzechotniki jednak nie odpuszczały i rozgrywały bardzo duzo zespołowych skutecznych akcji 2 punktowych. NFZ imponował wszechstronnością w ataku i iloscią wykonawców. Przez całe spotanie rewelacyjnie grał Nick Malic, a jego koledzy co chwilę torturowali rywali z dystansu. Grzechotniki wytrzymywały oblężenie aż do początku 4 kwarty, czyli do momentu w którym obudził sie dotychczasowy lider NFZ Michał Cieślewicz. W ekipie Grzechotników dobre zawody rozegrał Adam Grabarczyk zdobywca 23 punktów. Dla mnie była to zapowiedź bardzo ciekawych Playoffs, które zblizają się wielkimi krokami. Oba zespoły sa gotowe do awansu, ale nie tylko one chcą osiągnąć ten cel.

Staty:

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/12-04-2019%20%20Narodowy%20Fundusz%20Zdrowia%20-%20Grzechotniki/

 

Ocelot – Agresywnie Zmasowani 44 – 45

Kolejne ciekawe spotkanie pokazujące 2 rzeczy, po pierwsze Ocelot potrzebował czasu, ale wszedł na poziom 2 ligowy i gra coraz lepiej, a po drugie Agresywnie Zmasowani grają himeryczny basket, ale w przeciwności do poprzednich sezonów nie pękają w końcówkach i walczą do końca. Juz wiele razy pisałem, że Agresywnie Zmasowani to kandydat do awansu, bo po prostu mają dobry skład, który wie jak wykorzystać indywidualności i grac zespołowo, bo kazdy z tych graczy grał w klubach w czasach juniorskich. Pierwsza połowa tego drugiego stwierdzenia nie potwierdzała wcale, a juz w drugiej Agresywni wzieli sie do roboty. Ocelot gra z meczu na mecz lepsza obronę, Maciek Landmesser fajnie kontroluje tempo gry i tylko trochę szcześcia zabrakło do zwyciestwa co by nie powiedzieć z jednym z tuzów 2 Ligi. Ocelot jeszcze na 20 sekund przed końcem meczu prowadził 3 punktami. Błażej Szymichowski rzucił wtedy 2 punkty i w kolejnej akcji przechwyt zrobił Mikołaj Witkowski podał do Pawła Sierdzkiego który trafił na zwycięstwo! Jeszcze szansę na odwrócenie wyniku miał Maciek Landmesser, ale jego próba okazała sie niecelna i 2 punkty ida na konto Agresywie Zmasowanych.

Staty:

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/14-04-2019%20%20Ocelot%20-%20Agresywnie%20Zmasowani/

 

Tos Gdynia – Seksowny Oddział Uderzeniowy 53 – 57 (po 2 dogrywkach)

Kolejne ciekawe spotkanie dwóch drużyn, które sezon w drugiej lidze zaczęły słabo, ale widać że obudziły się w środkowej jego fazie. Możnaby powiedzieć, że każdy mecz dla obu drużyn to mecz o życie i bycie w Playoffs. W przypadku Seksownych szanse przed tym meczem były juz tylko matematyczne i to głeboko zaawansowane, ale Tos żeby awansować musi kontynuować zwycięską passę. Mecz był bardzo zacięty, zanotowaliśmy 13 zmian prowadzenia i 6 remisów. W końcówce regulaminowego czasu gry tomek Narkiewicz trafił za 3 punkty i do tewgo był jeszcze faulowany, trafił rzut wolny i wyprowadził TOS na 2 punktowe prowadzenie. Około 10 sekund przed końcem do remisu doprowadził Kasper Cichosz. A więc mieliśmy dogrywkę. W niej mogliśmy zaobserwować egzekuzcję na wysokiej skuteczności. Za 3 trafił Leszek Przybył – za 3 trafił Artur Umławski, za 3 trafił Tomek Narkiewicz i chwile później po starcie Seksownych za 2 trafił jeszcze raz Leszek Przybył wyprowadzając swój zespół na wydawałoby się bezpieczne 5 punktowe prowadzenie. Ale nic nie jest bezpieczne jeżeli nie przykryje sie takiego money playera jakim tego dnia był bohater również regulaminowego czasu gry Kasper Cichosz, kótry w 30 sekund odrobił sam całe straty i od tego momentu żaden zespół nie trafił juz do kosza przez minutę a więc ? Druga dogrywka. W niej zmeczenie było juz widoczne, bo oba zespoły trafiły tylko jeden rzut z gry, a wynik rozstrzygnął sie na linii rzutów wolnych, wygrali bardziej odporni w ostatnich 3 minutach Seksowni, a decydujace punkty zdobył Artur Umławski.

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/16-04-2019%20%20Seksowny%20Oddzial%20Uderzeniowy%20-%20TOS%20Gdynia/

 

 

Seksowny Oddział Uderzeniowy – Agresywnie Zmasowani 56 – 68

Ewidentnie frenkwecja nie dopisała u Seksownych(jakieś pokazy mody czy co?) i Agresywnie Zmasowani zobaczyli ten fakt i agresywnie ruszyli do roboty. Od poczatku spotkania prowadzili i jednym graczem, który stawiał opór był Artur Umławski, który chyba za późno w tym sezonie przypomniał sobie, że warto przyjść na mecz bo robi różnicę. Sam Artur jednak meczu nie wygra. Zmasowani tego dnia byli po prostu lepsi i liczniejsi, a w ich szeregach wyróżniali się Paweł Sieradzki – Maciek Wolf i Oskar Plener. Zwyciestwo to dało im pewne drugie miejsce w tabeli przed Playoffs.

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/19-04-2019%20%20Agresywnie%20Zmasowani%20-%20Seksowny%20Oddzial%20Uderzeniowy/

 

Grzechotniki – TOS Gdynia

Ostatnie spotkanie grupowe dla TOS-u oznaczało dwa rozwiązania. Zwyciestwo to pewny awans do Playoffs, a przegrana oznaczała wyczekiwanie na to co zrobią Kosmity. Lepiej w mecz zdecydowanie weszły Grzechotniki wygrywając pierwszą połowę 34-21. Po przerwie TOS wziął sie za odrabiane strat i uszczelnił swoją zawsze ciężką do przejścia strefę. Jak wiemy strefa nie jest zazwyczaj dobrym pomysłem na przeciwników, którzy specjalizują się głównie w rzutach za 3 i tak było do przerwy gdzie Grzechotniki ukąsiły aż 6 razy w tai sposób. Po przerwie i dopracowaniu obrony przez Tos zawodnicy Grzechotników przestali trafiać i zaczęło robić sie gorąco. Na minute przed końcem meczu Maciek Peksyk wyprowadził TOS na jednopunktowe prowadzenie. W kolejnej akcji Adam Chojnacki wyprowadził Grzechotniki na 1 punktowe prowadzenie i na koniec mogliśmy oglądać festiwal niecelnych wolnych. Nerwy udzieliły sie najpierw Norbertowi Lasniewskiemu, kótry trafił tylko 1 rzut wolny, a następnie 2 razy nie trafił Kacper Haberka na remis i Kamil Słowikowski równiez 2 razy na uzyskanie bezpiecznej przewagi. Ostatecznie Grzechotniki wygrały i zapewniły sobie 3 miejsce po sezonie zasadniczym. Tos musi czekać na rozwój wydarzeń bez swojego wpływu.

Staty:

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/26-04-2019%20%20Grzechotniki%20-%20TOS%20Gdynia/

 

Kosmity – Ocelot 78 – 57

Przed meczem wydawało sie, że frekwencja w Kosmitach nie dopisała i że sezon został poddanny, ale jednak nic bardziej mylnego. Pierwsza kwarta to dobra gra Ocelotu i aż 4 celne trójki na ich koncie, ale od drugiej kwarty obraz gry się zmienił i Kosmity pokazały siłę i trafność tegorocznych transferów. Do boju poprowadził je duet Łukasz Frohwerk – Maciek Bałabuch, który zdobył tego dnia 52 punkty. Na tablicach dominował do tego Marek Piatkowski i Kosmity dalej sa w grze o Playoffs. Czeka ich w ostatnim meczu jednak nie lada wyzwanie, bo przeciwnik jeszcze nie przegrał i na pewno nie położy się przez nimi. A więc do roboty , bedzie dzisiaj ciekawie o 20.30 w Gdańsku na PG.

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/26-04-2019%20%20Kosmity%20-%20Ocelot/

 

Sytuacja w Grupie Gdańskiej 2 Ligi :

1.Narodowy Fundusz Zdrowia 5-0 – pewne 1 miejsce pomimo jeszcze jednego meczu do rozegrania dzisiaj.

2.Agresywnie Zmasowani 5-1

3.Grzechotniki 3-2 – pozostał jeden mecz Ocelotem, ale miejsce pewne.

4-5 TOS Gdynia 2-4 – Kosmity 2-3 – wszystko zależy od ostatniego meczu Kosmitów z NFZ

6.Ocelot 1-4 – pozostał jeszcze do rozegrania mecz z grzechotnikami ale pozycji w tabeli juz nie zmieni

7. Seksowny Oddział Uderzeniowy 1-5

 

 

Grupa Gdyńska 2 Ligi :

 

Dżordanki Bracie – NB Bench 66 -62

Ekscytujace spotkanie, po pierwszej kwarcie zdecydowane prowadzenie NB Bench, kótre podopieczni Maćka Michalskiego utrzymywali do końca 3 kwarty. W czwartej kwarcie nastąpiło zmartwychstanie Dżordanków, nie wiem czy w ich ciała wstapił Michael Jordan czy Kosmici zabrali talent NB Bench, ale efekt był zadziwiający. 24 – 9 w tej cześci meczu i NB Bench znalazł sie w ciężkiej sytuacji, bo żeby dostać się do Playoffs musi wygrac ostatni mecz Obrońcami Tytułu. Dzordanki odniosły pierwsze zwyciestwo i utrzymały nadzieję, ale zadanie przed nimi dalej nie było proste, bo musiały wygrac wszystko do końca.

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/15-04-2019%20%20Dzordanki%20Bracie%20-%20NB%20Bench/

 

Poszukiwacze Zagubionej Formy – Sitkiewicz Nieruchomości 44 – 42

Juz przed meczem jasne było, że to mecz o 4 punkty w konteście walki o Playoffs. Obie druzyny musiały wygrać to spotkanie i tak jak mozna było sie spodziewać emocji nie zabrakło. Najwieksza przewaga w meczu wyniosła 6 punktów i ta liczba najlepiej obrazuje zaciętość i dążenie do celu w tym arcyważnym pojedynku. Ważne trójki po stronie PZF rzucał Piotr „Mysza” Kordalski, ale rywale zawsze jakoś odrabiali minimalne straty i zabawa toczyła sie dalej. W końcówce meczu za odrabianie wyzej wspomnianej 6 punktowej straty zabrał sie sam kapitan czyli Paweł Potakowski, który zmniejszył straty do 2 punktów. W kolejnych akcjach Sitkiewicz miał szansę na doprowadzenie do remisu bądź objecie prowadzenia, aże niewykorzystane okazje się mszczą to Jarek Trynka zdobył 2 punkty i zapewnił swojemu zespołowi neizwykle cenne 2 punkty w tabeli. W kolejnych akcjach Marek Kowalczyk jeszczezmniejszył prowadzenie PZF do 2 punktów, ale później nikt punktów juz nie zdobył.

Staty:

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/16-04-2019%20%20Poszukiwacze%20Zagubionej%20Formy%20-%20Sitkiewicz%20Nieruchomosci/

 

Obrońcy Tytułu – Nb Bench 76 – 64

Mecz ostatniej szansy na Playoffs dla NB Bench okazał się zbyt ciężkim wyzwaniem. Pomimo dobrego startu i wygranej pierwszej kwarty 19-14. Od drugiej kwarty do końca trzeciej Obrońcy zdobyli 50 punktów i zagrzebali nadzieje NB Bench do kolejnego sezonu. W szeregach Obrońców rewelacyjne zawody rozegrali bliski triple double Paweł Perkowski 22ptk, 9zb, 8as i Karol Gajdamowicz trafiający z kazdego miejsca na boisku – 27ptk. Po stronie rezerw Nieobliczalnych sprawy w swoje ręce wziął sam kapitan Maciek Michalski, który odnotował swój rekord w tym sezonie z 24 punktami na koncie!

Obrońcy tym meczem zapewnili sobie pierwsze miejsce przed Playoffs w grupie gdyńskiej a NB Bench powalczy o utrzymanie.

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/17-04-2019%20%20Obroncy%20Tytulu%20-%20NB%20Bench/

 

Dżordanki Bracie – Gibony z Navarony 58 – 68

W tym przypadku spokojnie mozemy mówić o derbach, zespoły znają się dobrze i pojedynczy gracze wystepowali już po przeciwnych stronach barykady. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczeli gracze niesieni talentem Michaela Jordana, ale po pierwszej kwarcie magiczny napój się skończył i do głosu zaczeły dochodzić Gibony. Tym razem Gibony prowadził duet młodych graczy Alessandro Santanocito- Maciek Dąbrowski. Pierwszy co chwilę karcił obronę Dżordanków rzutami za 3 punkty – 5/10 w meczu, a drugi dominował pod koszami 18ptk, 13zb i straszył warunkami fizycznymi. Dżordanki nie potrafiły juz wrócic do meczu, Bill Murray nie dojechał ani Wałujew ani inny gwiazdor…. Dwa punkty dla Gibonów, które tym meczem zapewniły sobie Playoffs.

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/17-04-2019%20%20Dzordanki%20Bracie%20-%20Gibony%20z%20Navarony/

 

Gibony z Navarony – Poszukiwacze Zagubionej Formy 49 – 53

Kolkejny mecz z kategorii o wszystko dla Poszukiwaczy. Dla Gibonów to mecz o pierwsze miejsce w grupie ze wzgledu na wygrany bezpośredni pojedynek z Obrońcami. Stawka duza i walki w tym meczu nie zabrakło. Jedni musieli drudzy mogli i wygrali ci co mieli nóż na gardle. W pierwszej połowie meczu lepiej grały Gibony i utrzymywały przewagę sięgającą nawet 10 punktów. W 3 kwarcie coś sie stało z atakiem Gibonów, które rzuciły w tej części tylko 5 punktów, amoże to po prostu dobra obrona rywali ? Ostatni część meczu to juz równa wymiana ciosów na pograniczu remisu, aż do momentu ostatnichg 2 min meczu, kiedy to od remisu Gibony ponownie się zatrzymały i punktowali już tylko Poszukiwacze. Najpierw na prowadzenie wyprowadził ich Oskar Kreft, a po 30 sekundach dzieła dopełnił Marcin Wawrzyniuk, który w tak ważnym momencie zdobył swoje pierwsze punkty, ale za to jak cenne ! Poszukiwacze w Playoffs ! Gibony na drugim miejscu również meldują sie w najwazniejszej części sezonu.

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/23-04-2019%20%20Gibony%20z%20Navarony%20-%20Poszukiwacze%20Zagubionej%20Formy/

 

Obrońcy Tytułu – Dzordanki Bracie 62 – 55

Troche wyprzedziłem rzeczywistość, bo w poprzednim opisie napisałem że Gibony na drugim miejscu, a do tego potrzebne było jeszcze zwycięstwo Obrońców. Tak jak oczywiście mozecie sie spodziewać Obrońcy wygrali ten mecz, ale łatwo to zwycięstwo jednak nie przyszło. W szeregach Dżordanków pojawił się nowy gracz w postaci Kamila Żebrowskiego, grał wyjątkowo pod innym nazwiskiem, bo nie moglismy go dopisać przed samym meczem. Orońcy juz na samym początku meczu wyrobili sobie około 10 punktową przewagę którą utrzymali do samego końca. Dżordanki walczyły i brawa dla nich za to, ale nie zdołały odwrócić losów na swoją korzyść. Ostatni wzocnienia jednak powodują jaśniejszą przyszłość zespołu, bo ewidentnie jest śwatełko w tunelu i wierzymy w utrzymanie i lepszy kolejny sezon. Najlpeszym strzelcem w zwycieskiej druzynie był Karol Gajdamowicz – 21ptk,7zb,5as

Staty :

http://stats.3lk.pl/17edycja3lk/2liga/30-04-2019%20%20Obroncy%20Tytulu%20-%20Dzordanki%20Bracie/

 

Sytuacja w Grupie Gdyńskiej :

  1. Obrońcy Tytułu 5-1
  2. Gibony z Navarony 4-2 – dzieki bezpośredniemu wygranemu pojedynkowi z Back to Basket
  3. Back to basket 4-2
  4. Poszukiwacze Zagubionej Formy 3-3
  5. NB Bench 2-4 – wygrany bezposredni pojedynek z Sitkiewiczem
  6. Sitkiewicz Nieruchomości 2-4
  7. Dżordanki Bracie 1-5

 

Znamy juz 3 z 4 par Playoffs :

Narodowy Fundusz Zdrowia – Poszukiwacze Zagubionej Formy

Agresywnie Zmasowani – Back to Basket

Grzechotniki – Gibony z Navarony

Obrońcy Tytułu – TOS /Kosmity

Będzie bardzo ciekawie !!!

 

To juz koniec tej cześci opisów, juz za 3 dni dodam pozostałe mecze 1 i 4 ligi i pojedyncze mecze Playoffs, kótre juz ruszają. Nie będę opisywał meczó o utrzymanie wszystkich oddzielnie, a jedynie sytuacje w grupach Playoutów 2 i 3 Ligi.